Gripa
Gripa

Ik ziemu Latviju piemeklē gripas uzliesmojumi. Slimot nevēlas neviens, bet, ja nu tomēr vīruss licis par sevi manīt, svarīgi ir laikus atpazīt simptomus, un zināt vai tā ir parasta saaukstēšanas, vai gripa.

Kā atšķirt gripu no ARS
ARS jeb akūta respiratora saslimšana piezogas klusiņām – vispirms mazliet...Lasīt vairāk


Kā stiprināt imunitāti?
Kā stiprināt imunitāti?


Ja trūkst spēka, ir jārīkojas, lai atjaunotu organisma dabiskās aizsargspējas.
Imūnsistēmas darbību nevajag stimulēt, bet gan regulēt! Ja imūnsistēma darbojas pārāk aktīvi, papildu stimulēšana var sekmēt alerģijas, reimatoīdo poliatrītu, autoimūnas slimības u. c.
Ja regulāri pieķeras vīrusu infekcijas,...Lasīt vairāk


Sāpīgie mezgliņi, par kuriem kautrējas runāt
Sāpīgie mezgliņi, par kuriem kautrējas runāt

Konsultējusi P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ķirurģe - proktoloģe Inga Melbārde-Gorkuša

Hemoroīdi ir viena no tām slimībām, par kuru daudzi cilvēki kautrējas uzsākt sarunu ar saviem līdzcilvēkiem. Tāpat nereti delikātās kaites dēļ novēloti dodas pie ārsta.

Kas ir hemoroīdi?...

Lasīt vairāk


Bērna ādas kopšana
Bērna ādas kopšana

Cilvēka āda ir ārkārtīgi sarežģīts mehānisms, kas pilda daudz svarīgu funkciju, tāpēc rūpēties par ādas veselību un normālu tās darbību jāsāk jau kopš mazotnes. Vēl jo vairāk tāpēc, ka jaundzimušā āda ievērojami atšķiras no pieauguša cilvēka ādas (tās aizsardzības mehānismi noformējas tikai...

Lasīt vairāk


Sezonālā alerģija – siena drudzis. Kā ar to cīnīties?
Sezonālā alerģija – siena drudzis. Kā ar to cīnīties?

Medicīnas vēsturē zināmi daudzi un dažādi alerģiju veidi, bet viens no visvairāk izplatītajiem ir sezonālais siena drudzis jeb polinoze, kas spēj sabojāt pat vissaulainākās dienas. Asarojošas acis, iesnas vasaras vidū, apgrūtināta elpošana un vājums – tas viss traucē izbaudīt lieliskos ...Lasīt vairāk


Cel savu imunitāti
Cel savu imunitāti

Kad lietu nomaina sals, salnas nomaina lietus un tā visu laiku uz riņķi, ir pēdējais brīdis ķerties klāt savas imunitātes stiprināšanai. Vasarā uzkrātais šādos laika apstākļos ātri izlietojas un to ir nepieciešams papildināt.
Piedāvājam dažas vienkāršas un ērti īstenojamas receptes savas imunitātes...Lasīt vairāk