Drudzis bērnam

Viena no biežākajām problēmām, ar ko sastopas ģimenes, kurās aug bērni, ir drudzis. Drudzis ir organisma aizsargreakcija uz infekciju, kas izpaužas kā paaugstināta ķermeņa temperatūra. Par drudzi var runāt tad, ja ķermeņa temperatūra pārsniedz 370 C (mērot padusē). Drudža laikā paaugstinās muskulatūras tonuss un rodas drebuļi. Cilvēkam ir salšanas sajūta, lai gan ķermeņa temperatūra paaugstinās. Tomēr jāatceras, ka drudzis ir normāla organisma aizsargreakcija pret infekciju vai citu saslimšanu, tāpēc tas uzskatāms par simptomu, nevis slimību. Temperatūras paaugstināšanās norāda uz kādu no saslimšanām- elpceļu saslimšanām, dažādām bakteriālām infekcijām, vīrusu infekcijām, urīnceļu iekaisumu un citām slimībām. Ja temperatūra ir paaugstināta, nepieciešams konsultēties ar ģimenes ārstu vai pediatru, kurš noteiks piemērotu ārstēšanas veidu.

Galvenie simptomi:

  • Paaugstināta ķermeņa temperatūra
  •  Drebuļi 
  • Samazināta bērna aktivitāte 
  • Traucēts miegs 
  • Nervozitāte 
  • Halucinācijas 
  • Samazināta apetīte 
  • Paātrināta elpošana, sirdsdarbība 
  • Salšana, pastiprināta svīšana 
  • Galvas un muskuļu sāpes

Pret drudzi jaundzimušiem bērniem un zīdaiņiem ir jāattiecas ļoti nopietni! Nekavējoties jāvēršas pie ārsta, ja bērns kļūst apātisks, maz kustas, daudz guļ, nedzer, ir mazinājusies urīna izdale, zīdaiņiem ir iekritis avotiņš!

Ja ir paaugstināta temperatūra. Svarīgi ir lietot daudz šķidruma – ūdeni vai zāļu tējas. Zāļu tējas dara brīnumus – tās liek izsvīst un izvada no organisma slimības ierosinātājus un vielmaiņas produktus. Vienlaikus tēja kompensē šķidruma zudumu organismā. Tējas sastāvā jābūt zālītēm, kam ir pretiekaisuma, temperatūru pazeminoša iedarbība, piemēram, liepu ziedu, aveņu lapu, pelašķu lakstu tējas. Maziem bērniem līdz gada vecumam ieteicamais šķidruma daudzums dienā 100ml/kg.

Šajā laika nav ieteicams bērniem skriet, lēkāt, jo enerģija jātaupa slimības pārvarēšanai. Svarīgi sekot līdzi kā bērniņš ir apģērbts. Ja ir karsti, nepieciešams, atģērbt, atvēsināt pieri un apakšstilbus ar vēsām mitrām kompresēm, savukārt, ja sākas drebuļi nepieciešams silti sasegt.

Temperatūru pazeminošos medikamentus – Ibupofena un paracetamola saturošās suspensijas ieteicams lietot, pēc ārsta norādījuma, ja temperatūra pārsniedz 38,5 O C. Mazākiem bērniem ir pieejamas rektālas svecītes.

Ja temperatūra nepazeminās trīs dienas noteikti vajadzētu konsultēties ar ārstu.Līdzīgi raksti

Sezonālā alerģija – siena drudzis. Kā ar to cīnīties?

Medicīnas vēsturē zināmi daudzi un dažādi alerģiju veidi, bet viens no visvairāk izplatītajiem ir sezonālais siena drudzis jeb polinoze, kas spēj sabojāt pat vissaulainākās dienas. Asarojošas acis,...Lasīt vairāk


Locītavai drudzis?

Arvien biežāk gan jaunus, gan vecus cilvēkus un pat mazus bērnus nomoka locītavu sāpes. Kā sevi pasargāt no nepatīkamajām sajūtām?

Locītavas ir svarīgs mehānisms, lai cilvēka ķermenis varētu pilnvērtīgi...

Lasīt vairāk